Serwer Nextcloud jest to usługa do przechowywania naszych plików w chmurze. Dzięki temu, że jest to rozwiązanie chmurowe, możemy dostać się i korzystać z naszych plików z każdego miejsca na świecie.

Najważniejszą zaletą Nextcloud jest jego otwartość, oraz to że jest rozwiązaniem darmowym. Możemy także zdecydować się na wersję Enterprise, która jest wersją płatną, natomiast różnicę pomiędzy tymi wersjami omówimy poniżej.

Wersja Open Source, czyli ta udostępniona za darmo posiada wiele funkcji potrzebnych w pracy. Są tam wszelkie narzędzia jakich możemy potrzebować w pracy: kalendarz, udostępnianie plików i folderów, edytor tekstu online, kontakty, a nawet istnieje możliwość podłączenia swoich kont mailowych.
Poza wymienionymi funkcjami, dostajemy także do dyspozycji ogromne repozytorium z dodatkowymi pakietami które możemy dodać do swojej chmury.

Natomiast wersja Enterprise (płatna), posiada wszystkie wymienione wyżej cechy, a dodatkowo dostajemy pomoc działu technicznego firmy Nextcloud. W zależności od wybranego pakietu możemy wybrać szybkość reakcji na zdarzenie, a także inne opcje związane ze wsparciem. Szczegółowe informacje dotyczące konkretnych różnic i ceny możemy znaleźć na stronie https://nextcloud.com/pricing/

Dlaczego więc serwer Nextcloud akurat u nas ?
Jak każde oprogramowanie, Nextcloud potrzebuje mocy obliczeniowej, oraz pamięci do swojego działania a także jak najwyższej dostępności. Nasze serwery zapewniają dostępność na poziomie 99,95%, dzięki czemu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich plików o każdej porze dnia i nocy. Nasza oferta jest także stworzona z myślą o klientach i ich potrzebach, dlatego mamy w ofercie gotowe serwery aplikacyjne. Dostosowane są one do często zamawianych wdrożeń, natomiast jesteśmy także otwarci na dostosowanie oferty do twoich potrzeb.

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, zapraszamy do zakupu. Natomiast w przypadku dodatkowych pytań lub chęci dostosowania oferty, udostępniamy formularz kontaktowy znajdujący się u dołu strony.