Nowa oferta serwerów wirtualnych G2 od NSIX Data Center

Nadszedł czas aby zaprezentować następną generację infrastruktury w formie usługi z naszej oferty maszyn wirtualnych wysokiej dostępności. Po wielu miesiącach planowania, testów oraz wdrożeń chcielibyśmy przekazać w Państwa ręce produkt, który odpowie na potrzeby obliczeniowe dnia dzisiejszego oraz nadchodzących lat. Czytaj dalej Nowa oferta serwerów wirtualnych G2 od NSIX Data Center

Migracja wersji usługowej Comarch ERP Optima

W naszej bazie wiedzy pojawił się nowy artykuł dotyczący migracji firm Comarch ERP Optima z wersji usługowej na własny serwer wirtualny. Podczas migracji zauważyliśmy występowanie różnego rodzaju problemów takich jak:
-błąd podczas importu baz danych,
-brak możliwości logowania do Optimy z poziomu kont użtkowników,
-brak możliwości zmiany typu logowania do Optimy.

Pełny opis problemów i sposobów na ich rozwiązanie znajduje się w tym artykule w naszej bazie wiedzy

Nowa podatność serwerów Linux – CVE-021-4034

W ostatnich dniach została wykryta nowa podatność serwerów Linux pozwalająca każdemu użytkownikowi na przejęcie najwyższych uprawnień użytkownika root. Luka została oznaczona jako CVE-2021-4034 i dotyczy ona każdego systemu operacyjnego Linux/Unix który został wydany po 2009 roku. Większość producentów oprogramowania wypuściła już stosowne łatki do swoich systemów dlatego warto przystąpić do aktualizacji swojego serwera aby uchronić się przed atakami i próbami przejęcia. W celu uzyskania dodatkowych informacji czy aktualizacja naszego systemu operacyjnego niweluje powyższy błąd należy udać się na stronę producenta danego systemu operacyjnego.