Migracja wersji usługowej Comarch ERP Optima

W naszej bazie wiedzy pojawił się nowy artykuł dotyczący migracji firm Comarch ERP Optima z wersji usługowej na własny serwer wirtualny. Podczas migracji zauważyliśmy występowanie różnego rodzaju problemów takich jak:
-błąd podczas importu baz danych,
-brak możliwości logowania do Optimy z poziomu kont użtkowników,
-brak możliwości zmiany typu logowania do Optimy.

Pełny opis problemów i sposobów na ich rozwiązanie znajduje się w tym artykule w naszej bazie wiedzy

Nowa podatność serwerów Linux – CVE-021-4034

W ostatnich dniach została wykryta nowa podatność serwerów Linux pozwalająca każdemu użytkownikowi na przejęcie najwyższych uprawnień użytkownika root. Luka została oznaczona jako CVE-2021-4034 i dotyczy ona każdego systemu operacyjnego Linux/Unix który został wydany po 2009 roku. Większość producentów oprogramowania wypuściła już stosowne łatki do swoich systemów dlatego warto przystąpić do aktualizacji swojego serwera aby uchronić się przed atakami i próbami przejęcia. W celu uzyskania dodatkowych informacji czy aktualizacja naszego systemu operacyjnego niweluje powyższy błąd należy udać się na stronę producenta danego systemu operacyjnego.

Ubiquiti UniFi Controller dostępny w ofercie NSIX

Do grona naszych serwerów wirtualnych dodaliśmy nową pozycję z zainstalowaną już usługą Ubiquiti UniFi Controller. Jeżeli posiadasz urządzenia firmy Ubiquiti ale nie masz możliwości uruchomienia kontrolera w ramach własnej sieci jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Kontroler umożliwia zarządzanie urządzeniami z wielu lokalizacji z jednego miejsca.

W najbliższych dniach powstanie seria artykułów dotycząca instalacji i konfiguracji serwerów z oprogramowaniem Ubiquiti UniFi Controller w ramach naszej bazy wiedzy dostępnej pod adresem https://kb.nsix.pl/