Jaki serwer wirtualny wybrać?

Jaki serwer wirtualny wybrać?

Coraz częściej pytacie nas o wybór odpowiedniego serwera wirtualnego dla dedykowanych aplikacji, dlatego postanowiliśmy utworzyć serię artykułów opisujących czym kierować się przy wyborze serwerów wirtualnych i serwerów dedykowanych.

Przykłady w artykułach będą bazowały na ogólnodostępnym oprogramowaniu open-source a także na komercyjnych aplikacjach z sektora biznesowego. W pierwszej kolejności poruszymy kwestie, o które pytacie najczęściej, czyli systemy ERP, wirtualne routery, zapory sieciowe, aplikacje webowe oraz serwery pocztowe.

Z artykułów dowiesz się:
– Czy lepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie serwer wirtualny czy serwer dedykowany.
– Gdzie szukać informacji o minimalnych wymaganiach systemowych dla danej usługi.
– Jakie parametry sprzętowe są najistotniejsze dla danej usługi.
– Jak bardzo istotna jest możliwość skalowania zasobów na serwerze.
– Jakie parametry sprawdzić na istniejącym już serwerze w celu doboru serwera o podobnych bądź wyższych parametrach.

Przedstawimy różnice w dostępnych planach maszyn wirtualnych z naszego sklepu internetowego. Nakierujemy jakie zasoby wybrać, aby praca była możliwie najbardziej komfortowa i bezpieczna. Dodatkowo postaramy się poruszyć bardzo często pomijany temat związany z optymalizacją usług w celu ich przyspieszenia.

Jeżeli masz jakieś pytania bądź propozycje dotyczące naszych artykułów możesz do nas napisać przy pomocy formularza konaktowego dostępnego na naszej stronie w sekcji kontakt.