Szanowni Państwo,

Przedstawiamy listę nowości w aplikacji webowej NSIX Data Center (wprowadzonych od 28.09.2018)

  1. Konsola (klawiatura, mysz, obraz) do maszyn wirtualnych

W celu ułatwienia zarządzania serwerami, dostępne jest połączenie bezpośrednie w postaci konsoli, realizującej „fizyczny” dostęp do maszyny wirtualnej z poziomu Hypervisora. Klawiatura i mysz oraz obraz wysyłane są bezpośrednio do przeglądarki internetowej, maszyna wirtualna nie musi posiadać interfejsów sieciowych aby możliwe było wprowadzanie zmian z poziomu konsoli. Funkcjonalność konsoli do maszyn wirtualnych nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania po stronie użytkowników.

Opcja dostępna jest pod przyciskiem „konsola” w menu maszyny wirtualne:

Konsola działa niezależnie od zainstalowanego systemu operacyjnego na maszynie wirtualnej (Windows Server, GNU/Linux)

  1. Nowy sposób monitorowania obciążenia procesora

Wprowadzono nowy algorytm wyliczania obciążenia CPU z podziałem na poszczególne rdzenie wirtualne (vCPU). Opcja dostępna jest po kliknięciu w widok szczegółowy – zieloną ikonę, na karcie monitorowania procesora:

W nowym widoku wyświetli się obciążenie poszczególnych rdzeni maszyny wirtualnej:

  1. Nowy sposób monitorowania i wyświetlania dysków wirtualnych

Dyski wirtualne posiadają wizualizację zajętości miejsca – kolorem zaznaczono procentową zajętość danego dysku wirtualnego. Podpis pod diagramem podaje bieżącą wartość zajętości w jednostce GiB:

W przypadku obecności punktów kontrolnych maszyny wirtualnej monitorowanie dysków nie jest tymczasowo możliwe, do momentu ich usunięcia. Zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat, zamiast bieżącej wartości zajętości dysku wirtualnego: