3CX wygodny system wideokonferencji

3cx web meeting

Zdarza się, że istnieje potrzeba spotkania z pracownikiem lub partnerem biznesowym w celu omówienia wszelakich spraw. Niestety nie raz czas jak i duże odległości uniemożliwiają spotkania twarzą w twarz. Wykorzystanie wideokonferencji jest w takim wypadku idealnym rozwiązaniem. Pozwalają one w szybki i przystępny sposób porozumieć się z innymi osobami. Jednym z rozwiązać oferujących wideokonferencje jest wirtualna centrala 3CX.

Czymy jest 3CX?

3CX jest to wirtualna programowalna centrala telefoniczna. Pozwala ona na zarządzanie połączeniami głosowymi jak i tworzenie wideokonferencji. Może być zainstalowana na systemach Linux oraz Windows jak i dostępna w formie chmurowe.

Prostota wideokonferencji

Wideokonferencje można rozpocząć zaledwie kilkoma kliknięciami, za pomocą dedykowanej aplikacji 3CX. Do nawiązania tego typu połączenia wykorzystywana jest technologia firmy Google o nazwie WebRTC. Dzięki niej osoby zaproszone do wideokonferencji nie muszą pobierać dodatkowego oprogramowania na swoje urządzenia. Wystarczy, że otworzą one udostępniony link za pomocą przeglądarki internetowej. 

3cx-webmeeting

Zaawansowane funkcje

3CX oprócz samego przesyłania obrazu jak i dźwięku udostępnia dodatkowe opcje ułatwiające integrację między uczestnikami wideokonferencji. Do dyspozycji organizatora jak i uczestników spotkania zostają oddane funkcje takie jak:

    • Nagranie spotkania oraz udostępnianie zapisu,
    • Szybkie udostępnianie dokumentów,
    • Udostępnianie ekranu,
    • Biała tablica pozwalająca na rysowanie przez wszystkich użytkowników,
    • Tworzenie ankiet.

Wszystkie udostępnione pliki jak i utworzone nagrania są przechowywane przez okres 7 dni na serwerze 3CX.

Dodatkowo sam organizator spotkania, może nadawać odpowiednie role, tak aby dane funkcje były dostępne dla poszczególnych osób. Dzięki temu wideokonferencja, może przebiec w szybki i sprawny sposób. Ponadto wszyscy uczestnicy spotkania mogą korzystać z reakcji. Są one przydatne w przypadku dużej ilości osób biorących udział w zebraniu. Pozwalają zwrócić uwagę innych, wyrazić aprobatę lub dezaprobatę, poinformować o chęci zadania pytania jak i wiele więcej

Wideokonferencje dla wszystkich

Nie zależnie od tego czy firma dopiero rozpoczęła swoją działalność na rynku, czy też jest liderem swojej branży, może ona pozwolić sobie na system wideokonferencji. Opłata licencyjna za wykorzystanie 3CX nie jest ograniczona co do ilości użytkowników. Pozwala to zminimalizować ilość kosztów w przypadku prężnie rozwijającego się biznesu. Dodatkowo dzięki zoptymalizowanemu działaniu 3CX nie wymaga dużej mocy obliczeniowej. Do sprawnej obsługi wideokonferencji składającej się z nawet kilkunastu osób wystarczy podstawowa maszyna wirtualna.

Jeśli potrzebujesz sprawnego systemu do wideokonferencji zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dedykowanych serwerów służących do obsługi wirtualnej centrali 3CX. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu za pomocą formularza kontaktowego.