Sklep internetowy w oparciu o PrestaShop

PrestaShop jest darmowym oprogramowaniem pozwalającym na utworzenie własnego sklepu internetowego. Cechuje się ciągłym wsparciem, częstymi aktualizacjami oraz optymalizacją pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO).

Sklep oparty na PrestaShop jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących rozpocząć przygodę z prowadzeniem własnego biznesu. Dzięki wsparciu wielu języków możemy dotrzeć do wielu rynków zbytu. Oprogramowanie ułatwia dotarcie do zagranicznych odbiorców umożliwiając potencjalnemu klientowi zmianę języka wyświetlanej strony.

Wyposażenie systemu w edytor WYSIWYG pozawala na proste tworzenie podstron sklepu. Umożliwia łatwą edycję danego elementu strony i podgląd efektu w takie samej formie w jakiej jest on prezentowany.

Zarządzanie produktami dostępnymi w sklepie jest bardzo proste. PrestaShop udostępnia kilka sposobów sortowania według cen, rozmiarów, kolorów itp. Dzięki temu odwiedzający sklep będą w stanie szybko odnaleźć interesujący produkt. Natomiast osoby zarządzające sklepem posiadają narzędzia ułatwiające dodawanie nowych produktów w postaci automatycznego tworzenia miniatur i nakładania znaków wodnych na zdjęcia.

Wbudowany system newsletter ułatwia komunikację z klientami. Wszelkie informacje o dostępnych promocjach i ofertach można w szybki i prosty sposób przesłać do konsumentów.

Oprogramowanie PrestaShop posiada dostęp do dużej bazy szablonów, zarówno płatnych jak i bezpłatnych. Każdy zarządca sklepu jest w stanie dostosować szatę graficzną do własnych preferencji. Od zmiany grafik po rozmieszczenie poszczególnych części interfejsu sklepu.

Mnogość dostępnych modułów pozwala na rozszerzenie funkcjonalności PrestaShop zależnie od potrzeb. Od dodania dodatkowych kryteriów wyszukiwań produktów po integracje nowych form płatności. Ważną kwestią jest również możliwość połączenia sklepu z systemem ERP np. OPTIMA, Subiekt GT, Symfonia. Ułatwia to w znacznym stopniu pracę jak i optymalizuje czas potrzebny na obsługę zamówień. Należy pamiętać, że integracja systemu ERP z PrestaShop jest zależna od tego czy twórca oprogramowania służącego do zarządzania firmą oferuje taką możliwość.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty serwerów dedykowanych obsłudze PrestaShop. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego.