Serwer wirtualny Mikrotik CHR

Serwer wirtualny Mikrotik RouterOS CHR

W naszej ofercie serwerów wirtualnych znaleźć można produkt o nazwie „Mikrotik Cloud Hosted Router”. Coraz częściej zdarzają się pytania na jakiej zasadzie udostępniamy takie rozwiązanie, dlatego postanowiliśmy opisać co dajemy w ramach takiej usługi i dla kogo jest ona przeznaczona.

Usługa serwera wirtualnego z systemem RouterOS przeznaczona jest dla osób, które posiadają już serwer w naszym centrum danych bądź są zainteresowane serwerem z naszej oferty.

Jakie są zalety serwera Mikrotik CHR w NSIX?
– niewielkie koszty utrzymania,
– serwer posiada już zainstalowaną licencję bez konieczności dopłaty,
– pełny dostęp do serwera z poziomu konsoli w panelu NSIX,
– dostępność sieci prywatnej do innych maszyn wirtualnych lub serwerów dedykowanych w naszym centrum danych,
– możliwość zabezpieczenia serwerów za routerem w sieci prywatnej,
– możliwość uruchomienia dodatkowych usług bezpośrednio na samym routerze, np. VPN,
– uruchomienie bramy dla wielu serwerów w NSIX i zarządzanie dla nich routingiem,
– możliwość uzyskania dodatkowych publicznych adresów IP dla routera,
– kopia zapasowa 7 dni w ramach usługi,
– port dostępowy do sieci Internet z limitem prędkości do 1Gbit/s.

Oczywiście są to naszym zdaniem jedynie największe zalety, natomiast potencjał samej usługi Mikrotik CHR jest dużo większy i ogranicza nas wyłącznie producent systemu. Udostępniona usługa ma już zainstalowaną licencję P1, która charakteryzuje się brakiem jakichkolwiek limitów z wyjątkiem ograniczenia prędkości do 1Gbit/s wysyłania dla każdego interfejsu sieciowego. W naszej usłudze licencja jest już w cenie i nie ma konieczności zamawiania dodatkowej licencji u innych dostawców.

W jaki sposób i kiedy mogę zamówić usługę Mikrotik Cloud Hoster Router?
1. Jeżeli posiadasz już w naszym centrum danych jakikolwiek serwer wirtualny bądź dedykowany wystarczy w sklepie założyć zamówienie na odpowiedni produkt i przy zamówieniu przekazać nam do jakiej sieci prywatnej ma być podłączony router.

2. Jeżeli nie posiadasz żadnego serwera w NSIX, wystarczy podczas zamówienia w koszyku posiadać jakikolwiek serwer z naszej oferty a możliwe będzie dodatkowe zamówienie usługi Mikrotik CHR.

Dla kogo przeznaczona jest usługa wirtualnego routera?
Przede wszystkim dla osób, które potrzebują przenieść swoje serwery z sieci publicznej do sieci prywatnej jednocześnie umożliwiając dostęp wyłącznie do poszczególnych usług na tych serwerach. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują podnieść bezpieczeństwo swojej infrastruktury serwerowej bądź chcą uruchomić dodatkowe usługi typu VPN.

Jeżeli masz jakieś pytania zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub do utworzenia zgłoszenia z poziomu panelu NSIX.