RedHat Enterprise Linux

RedHat logo

RedHat Enterpise Linux jest pełnoprawny system operacyjny oparty o jądro Linux. Jest on rozwijany przez firmę RedHat inc. w zgodzie z ideą oprogramowania open source. Dzięki temu tysiące programistów poprzez wgląd do kodu źródłowego systemu, jest w stanie znaleźć, zgłosić lub poprawić błędy w kodzie pozwalające na uzyskanie nie autoryzowanego dostępu lub mogące zakłócić działanie całego serwera. 

Sam system RedHat jest jednym z najbardziej stabilnych i najlepiej wspieranych systemów dostępnych dla zastosowań biznesowych. Stosowany jest w miejscach kluczowych dla działania firmy. Wykorzystują go giełdy, banki, oraz największe firmy technologiczne. Dzięki włożonej pracy system ten jest kompatybilny sprzętowo z urządzeniami takich firm jak Dell, Lenovo czy HPE. 

Licencjonowanie i wsparcie

System RedHat jest dostępny w formie subskrypcji. Zapewnia ona wsparcie do najnowszych wersji oprogramowania jak i wszystkich uaktualnień. Dodatkowo dostępne jest również wsparcie technologiczne, polegające na wspomaganiu w rozwiązaniu problemów jakie napotkał użytkownik podczas korzystania z systemu. 

Cena licencji systemu RHEL jest stała, niezależnie od tego w ile rdzeni jest wyposażony serwer. Pozwala to utrzymać niskie koszty oprogramowania wraz z rozwojem firmy jak i zwiększonym wykorzystaniem zasobów.

Aktualizacje

Twórcy systemu nieustannie dostosowują swoje rozwiązania do potrzeb jakie stawiają przed nimi klienci. Ciągły rozwój powoduje dodawanie kolejnych rozwiązań oraz ulepszanie tych obecnie stosowanych.

Zanim poprawki bezpieczeństwa jak i nowe funkcje zostaną wdrożone do oficjalnej wersji systemu są one skrupulatnie testowane. Wykorzystywany jest do tego projekt Fedora. Jego użytkownicy mogą sprawdzić zachowanie nowych rozwiązań jak i łatek bezpieczeństwa. Liczna rzesza osób korzystających z tego systemu umożliwia wyeliminowanie błędów znalezionych w nowych rozwiązaniach. Pozwala to zminimalizować ryzyko powstania powikłań w konfiguracji i działaniu infrastruktury produkcyjnej po wdrożeniu nowych aktualizacji.

Każda z wersji systemu jest wspierana przez 5 lat. Pierwsze 3 lata od wydania obejmują tzw.”Full support”. Obejmuje on dostarczanie poprawek bezpieczeństwa jak i nowych rozwiązań. Po upływie wcześniej wspomnianego okresu system przechodzi w fazę „Maitenance support”. W ty czasie dostarczane będą jedynie 

Za sprawną dystrybucję usprawnień odpowiada Red Hat Update infrastructure (RHUI). Jest to środowisko ułatwiające dostarczanie aktualizacji oraz poprawek bezpieczeństwa dla systemu RedHat. Dzięki temu wdrażanie nowych rozwiązań przebiega znacznie szybciej.

Jeśli szukasz środowiska zapewniającego niezawodność pracy na najwyższym poziomie oraz z przeznaczeniem to zastosowań w krytycznej części prowadzonego biznesu zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą serwerów wyposażonych w system RedHat Enterprise Linux. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego.