Nowa oferta serwerów wirtualnych VPS G2 od NSIX Data Center

Nadszedł czas aby zaprezentować następną generację infrastruktury w formie usługi z naszej oferty maszyn wirtualnych wysokiej dostępności. Po wielu miesiącach planowania, testów oraz wdrożeń chcielibyśmy przekazać w Państwa ręce produkt, który odpowie na potrzeby obliczeniowe dnia dzisiejszego oraz nadchodzących lat.

Zmiany wprowadzone do oferty serwerów wirtualnych z serii G2 obejmują trzy najważniejsze składniki, jakie leżą u podstaw dobrze działającej infrastruktury serwerowej:

• zaktualizowana architektura CPU serwerów w postaci platformy Intel Xeon Scalable z procesorami Intel Xeon Gold;

• warstwa sieciowa o przepustowościach 10 Gb/s – zarówno sieci prywatne vLAN oraz dostęp do sieci Internet;

• przestrzeń dyskowa tylko w technologii pamięci flash – SSD, o znacznie wyższej wydajności i atrakcyjnej cenie.

Gruntowne ulepszenia objęły każdy apsekt architekury sprzętowej aby udostępnić Państwu usługę najwyższej jakości, przygotowaną na wyzwania, które dopiero nadejdą.

Serwery wirtualne zaktualizowanej generacji G2 z naszej oferty uruchomiane są w całkowicie nowym środowisku technologiczno – programowym. Seria maszyn wirtualnych G2 posiada podwyższone taktowanie CPU – do 3 Ghz oraz nową architekturę sprzętową – Intel Xeon Scalable z procesorami z serii Intel Xeon Gold.

Ponadto, do serwerów z serii G2 dostępny jest wyłącznie wydajny storage SSD wysokiej dostępności w atrakcyjnej cenie – niedostępny jest tradycyjny storage HDD ani storage Hybrid. Serwery z serii G2 przygotowane zostały również pod kątem wyższych przepustowości sieci prywatnych i publicznych – na poziomie 10 Gb/s. Sieć publiczna to domyślnie 1 Gb/s z możliwością zwiększenia pasma, natomiast sieci prywatne w obrębie oferty z serii G2 dostępne są standardowo z przepustowością 10 Gb/s.

Zaktualizowano również listę systemów operacyjnych dostępnych do serwerów wirtualnych. Do oferty dodano Windows Server 2022, który dostępny jest wyłącznie dla maszyn wirtualnych z serii G2. Ponadto, do oferty dołączył Rocky Linux oraz najnowsze edycje dystrybucji Ubuntu i Debian.

Przygotowaliśmy krótki przewodnik w formie pytań i odpowiedzi na temat nowej serii serwerów wirtualnych G2, który opublikowany jest w naszej bazie wiedzy – prosimy o zapoznanie się z jego treścią.

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą w naszym sklepie internetowym od 06.06.2022 r.