Zakończenie wsparcia technicznego systemu CentOS, następca Rocky Linux już dostępny w naszej ofercie

W związku z zakończeniem przez firmę Red Hat wsparcia dla stabilnych wersji systemu CentOS na rzecz wersji Stream, wprowadzamy do naszej oferty jego następcę, Rocky Linux. Jako że nowy system powstał na bazie Red Hat Enterprise Linux, dołącza do grona jednych z najstabilniejszych systemów na rynku, ponadto od początku zyskujemy dostęp do bardzo dużego repozytorium pakietów co znacząco zwiększa atrakcyjność i funkcjonalność dystrybucji. Dodajmy do tego jeszcze fakt, że system Rocky Linux udostępniony jest na zasadach licencji GPL, co oznacza że jest on darmowy do powszechnego użytku. Połączenie tych cech daje użytkownikom dostęp do jednego z najlepszych systemów przeznaczonych do zastosowania w środowiskach serwerowych.

System Rocky Linux dostaje aktualizacje funkcji oraz aktualizacje bezpieczeństwa w takim samym cyklu jak Red Hat Enterprise Linux, co oznacza że aktualizacje funkcji pojawiają się przez 5 lat od wydania pierwszej wersji głównego wydania Red Hat, natomiast aktualizacje bezpieczeństwa pojawiają się przez kolejne 5 lat co łącznie daje 10 lat aktywnego wsparcia.

Jeżeli jesteś zainteresowany serwerem wirtualnym z systemem Rocky Linux, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie sklepu.