Rzetelna pomoc od strony supportu IT

Rzetelna pomoc od strony supportu IT

Przez wiele osób temat wsparcia technicznego jest bagatelizowany przy wyborze dostawcy usług bądź sprzętu. Dopiero gdy pojawiają się problemy okazuje się, że nie jesteśmy w stanie otrzymać sensownej pomocy. Oczekujemy na jakąkolwiek formę odpowiedzi a ta pojawia się dopiero po kilku dniach, bądź nasze zgłoszenie jedynie wędruję między osobami, które rozkładają ręce.

Nie dość, że takie podejście zniechęca klienta do kontynuowania współpracy to jeszcze, może w znacznej mierze niekorzystnie wpłynąć na działanie jego biznesu. Dobry support powinien charakteryzować się odpowiednio szybkim czasem reakcji, skutecznością w rozwiązywaniu problemów jak i merytoryczną oraz prostą do zrozumienia formą odpowiedzi na zgłoszenia. Tak aby nawet osoby, które na co dzień nie mają styczności z zagadnieniami informatycznymi, były w stanie zrozumieć, to co pomoc techniczna ma do przekazania.

Wpływ klienta na rozwiązanie problemu

Największy wpływ na szybkie rozwiązanie problemu ma klient. To on jest odpowiedzialny za opis swojego problemu. Nawet doświadczone osoby z dziedziny IT nie są w stanie rozwiązać najprostszych komplikacji bez ich rzetelnego przedstawienia.

Często użytkownicy opisując problem przedstawiają go w bardzo ogólnikowy sposób np. „Nie działa usługa XYZ”, „Nie mogę się połączyć …” itp. Geneza tego typu problemów jest bardzo rozległa jak i ilość ich rozwiązań co bezpośrednio wpływa na czas potrzebny do pomyślnego rozwiązania problemu.

Pomocną praktyką jest zamieszczanie treści komunikatów informujących użytkownika o nieprawidłowości w działaniu. W wielu przypadkach są w nich zawarte kody błędów, czyli ciągi cyfr bądź cyfr i liter. Służą one do łatwiejszego przekazywania informacji o błędach. Pracownik, dzięki odpowiedniej dokumentacji, może szybko sprawdzić co dany kod oznacza oraz przedstawić najkorzystniejsze wyjście z sytuacji. 

Jeśli nie jesteśmy pewni do końca swojego opisu problemu zawsze możemy przesłać zrzut ekranu, na którym owa nieprawidłowość jest przedstawiona.

Podstawowa obsługa

W firmie NSIX Data Center podstawowe wsparcie techniczne zapewniamy do każdej z naszych usług. Dzięki systemowi zgłoszeń są one przekazywane do konkretnego pracownika.

Takie podejście daje obustronne korzyści, z jednej strony klient uzyskuje szybką i skuteczną pomoc, z drugiej, optymalizujemy czas pracowników w celu zapewnienia skutecznego wsparcia jak największej liczbie nabywców usług.

Pakiety wsparcia technicznego

Jeśli klienci chcą powierzyć nam część obsługi swojej maszyny wirtualnej oferujemy usługi standard support oraz premier support. 

W przypadku standard support klient uzyskuje dostęp do osobnej kolejki zgłoszeń z wyższym priorytetem, 1h wsparcia, którą może przeznaczyć na co tylko chce, od instalacji nowych funkcjonalności przez wdrażanie nowych aplikacji, na doradztwie kończąc. W ramach wsparcia oferujemy również wykonywanie aktualizacje systemu lub oprogramowania, diagnozowanie wydajności serwera i rekonfiguracji środowiska.

Pakiet premier support z kolei jest rozszerzeniem standard support, zapewnia on 4h wsparcia jak i kolejkę zgłoszeń z najwyższym priorytetem. Dodatkowo w pakiecie, zapewniamy konfigurację prywatnych sieci między poszczególnymi maszynami oraz dedykowanych serwerów VPN. W przypadku zwiększenia bezpieczeństwa, w cenie,  zapewniamy konfigurację dodatkowych systemów zabezpieczeń (Mikrotik CHR, PFSense, Watchguard).

Jeśli jesteś zainteresowany pakietami rozszerzonego wsparcia to zachęcamy do odwiedzenia zakładki wsparcie techniczne, znajdującej się w naszym sklepie bądź skontaktowania się z nami poprzez formularz kontaktowy.