Nowa zapora sieciowa – IPFire już w sklepie

Nowe rozwiązanie firewall – IPFire jest już dostępne w naszej ofercie. Jest to kolejne z rozwiązań Open Source oferowanych naszym klientom.

W porównaniu z dotychczasowymi rozwiązaniami takimi jak np. OPNsense, IPFire oparty jest na jądrze Linux, co pozwala użytkownikom na łatwiejsze dostosowywanie systemu do własnych potrzeb. System ten jest stworzony od podstaw przez społeczność projektu i posiada własny menadżer pakietów (pakfire) wraz z własnym repozytorium.

System poza podstawowymi funkcjonalnościami takimi jak zapora ogniowa, czy serwer VPN posiada także dodatkowo funkcjonalności IPS pozwalające na dogłębne skanowanie ruchu pozwalające na dokładne określenie czy jest on bezpieczny. Dodatkowo funkcje takie jak filtr adresów URL oraz Web Proxy pomagają zwiększyć bezpieczeństwo oraz kontrolę nad tym do czego dostęp mogą uzyskać pracownicy korzystający z serwerów wirtualnych.

Zapraszamy do zakupu rozwiązania w naszym sklepie oraz do zapoznania się z serią artykułów w naszej bazie wiedzy w której przedstawiamy przykładowe wdrożenia z zaporą IPFire.