Mikrotik CHR z systemem RouterOS w wersji 7 dostępny dla serwerów VPS

W związku z pojawieniem się na rynku systemu Mikrotik RouterOS w wersji 7, aktualizujemy dostępne w naszej ofercie zapory sieciowe Cloud Hosted Router.

Firma Mikrotik, w tym wydaniu systemu skupiła się w dużej mierze na optymalizacji oprogramowania a także dodane zostały nowe, wyczekiwane funkcje. Jadro systemu Linux zostało zaktualizowane do wersji 5.6 co pozwoliło na natywną obsługę usług WireGuard oraz Zerotier. Ponadto dodano do oprogramowania obsługę takich funkcji jak VXLAN czy REST API. Ponadto system od tej wersji obsługuje instalację certyfikatów SSL Let’s Encrypt, których można używać do zabezpieczenia serwera web w routerze.
Poza tym, Mikrotik napisał od nowa funkcjonalność zarządzania użytkownikami które ma teraz nowy wygląd a także ulepszony zestaw funkcjonalności.

Na koniec warto także wspomnieć o bardzo wyczekiwanych ulepszeniach protokołów trasowania BGP i OSPF, których działanie zostało znacząco przyspieszone a także zoptymalizowane dla mniejszego zużycia zasobów.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zmian w tej, bądź innych wersjach systemu, zapraszamy do zapoznania się z listą zmian na stronie firmy MikroTik, natomiast jeżeli jesteś zainteresowany zakupem wirtualnego routera, zapraszamy do naszego sklepu w celu zapoznania się z ofertą.