Magento – zaawansowana platforma e-commerce

Obecnie prowadzenie sklepu internetowego jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wystarczą chęci, dostęp do internetu oraz niewielka inwestycja. Jest to możliwe dzięki rozbudowanym systemom sprzedaży. Jednym z nich jest właśnie Magento.

Magento jest jedną z największych platform e-commerce, przy czym jest dostępny w pełni za darmo. Umożliwia to licencja open source pozwalająca również na modyfikacje kodu źródłowego w 100% pod własne preferencje. To wszystko bez ponoszenia jakichkolwiek opłat licencyjnych. Istnieje jednak płatna wersja tego rozwiązania poszerzona o dedykowane wsparcie techniczne. Wersja darmowa jest wspierana jedynie przez społeczność projektu Magento.

 

System jest bardzo dobrze zoptymalizowany pod kątem SEO. Już domyślna instalacja jest przyjazna dla wyszukiwarek, a zastosowanie odpowiedniej konfiguracji pozwala uzyskać jeszcze lepsze wyniki.

Obsługa wielojęzyczności ułatwia dotarcie do rynków zagranicznych. Magento pozwala stworzyć strony różniące się nie tylko wykorzystywanym językiem ale również layoutem. Przykładem na to jest mnoga ilość międzynarodowych marek korzystających z Magento m.in. Ford, Nike oraz Jaguar.

Platforma oferuje ogromną ilość funkcjonalności. Posiada rozbudowane systemy analiz, raportowania, zarządzania produktami jak i zapewnia wsparcie dla wersji mobilnej i różnych systemów płatności. Interesującą opcją jest również możliwość tworzenia wielu sklepów i zarządzania nimi z poziomu jednego panelu administracyjnego.

Nawet jeśli potrzebne funkcje nie znajdują się bezpośrednio w systemie można je doinstalować z bogatej oferty dodatków. Wiele z nich jest napisana w przemyślany i staranny sposób. Dzięki temu rozszerzenia nie powodują błędów jak i nie obciążają nadmiernie serwera, na którym został uruchomiony system.

Z racji swojej popularności Magento pozwala na integrację z wieloma systemami ERP jak i CRM. Ułatwia to zarządzanie posiadanymi towarami jak i pozwala dotrzeć do nowych klientów. Wsparcie systemów ERP oraz CRM jest uzależnione od producenta danego oprogramowania.

Jeśli zamierzasz rozpocząć swoją przygodę z e-commerce zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dedykowanych serwerów przeznaczonych do obsługi systemu Magento. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź skorzystania z formularza kontaktowego.