Funkcjonalności serwera konferencyjnego BigBlueButton

Serwer wideokonferencyjny BigBlueButton jest bardzo przydatnym narzędziem, jeżeli chcemy np. uniezależnić się od zewnętrznych dostawców takich jak: Zoom, Microsoft Teams czy Discord.

Możliwości serwera BigBlueButton

  • Podstawową funkcjonalnością jest możliwość prowadzenia wideokonferencji, szkoleń, zdalnego nauczania. Bardzo przydatna funkcja, szczególnie w przypadku braku możliwości stałego kontaktu między współpracownikami przez dłuższy czas, bądź jeżeli zadanie wymaga stałej komunikacji, którą chcemy zrealizować inaczej niż telefonicznie. Dzięki wielu pokojom konferencyjnym, możemy z łatwością zarządzać co i komu chcemy udostępnić. A możliwość ręcznego dodawania użytkowników umożliwia łatwe zapewnianie dostępu dla upoważnionych użytkowników.
  • Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość nagrywania spotkań, a następnie ponownego ich przeglądania, a także przesłania mailem. Wyjątkowo przydatna funkcja, w razie nieobecności któregoś z zaplanowanych uczestników.
  • Inną z możliwości jest integracja z serwerem Moodle. Dzięki temu możemy z łatwością dodawać spotkania bezpośrednio z poziomu platformy Moodle. Oszczędzamy dzięki temu znaczną ilość czasu, a także ułatwiamy użytkownikom dostęp do konferencji.
  • Otwartość oprogramowania, dzięki której zyskujemy dowolność w modyfikowaniu i dostosowywaniu składników do swoich potrzeb. Poza tym jest to oprogramowanie do darmowego użytku komercyjnego, dzięki czemu nie odstaje pod tym względem żadnemu z serwisów umożliwiających wideokonferencje.
Takie rozwiązanie możemy wdrożyć w swojej firmie na dwa sposoby: -Użyć własnych serwerów firmowych -Użyć serwerów wirtualnych Bardzo wygodnym wyjściem w tym wypadku jest użycie serwerów wirtualnych w NSIX Datacenter. Nasze serwery oferują wysoką dostępność usługi na poziomie 99,95%, przepustowość łącza 1Gb/s, czyli rzeczy najbardziej potrzebne przy tego typu wdrożeniach. Zajmujemy się także instalacją wszelkiego wymaganego oprogramowania potrzebnego do poprawnego działania, dzięki czemu klient nie musi martwić się o działanie jego usługi. Natomiast jeżeli chcemy wdrożyć takie rozwiązanie na własną rękę, polecamy nasz artykuł na temat instalacji, konfiguracji oraz wymagań sprzętowych oprogramowania. Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą serwerów aplikacyjnych, zapraszamy do naszego sklepu. W razie dodatkowych pytań zapraszamy także do kontaktu przez formularz, który znajduje się u dołu strony.