W tym artykule pokażę w jaki sposób zainstalować jeden z komponentów pakietu Symfonii – Handel. Należy upewnić się przed instalacją czy nasza maszyna spełnia minimalne wymagania systemowe aby nie napotkać problemów ze zgodnością, czy powolnym działaniem.

Po pobraniu instalatora ze strony producenta, uruchamiamy go i czekamy na wypakowanie wszystkich komponentów programu.

Po wypakowaniu, automatycznie uruchamia się okno powitalne instalatora.

Klikamy Dalej i przechodzimy do licencji oprogramowania. Po zapoznaniu się z nią, akceptujemy i przechodzimy do następnego kroku, jakim jest wybranie typu instalacji.

Jeżeli zamierzamy udostępnić Symfonię na serwerze dla wielu pracowników, wybieramy opcję Instalacja programu, natomiast gdy mamy już serwer z Sage ERP i chcemy zainstalować jedynie oprogramowanie dla stacji roboczej, wybieramy Instalacja stacji roboczej.

W moim przypadku pokażę jak zainstalować wersję dla serwera.

Po wybraniu typu instalacji, wybieramy miejsce docelowe dla folderu instalacyjnego.

Następnie rejestrujemy program za pomocą naszej nazwy użytkownika, nazwy firmy oraz numeru seryjnego programu.

Dalej, wybieramy czy chcemy zainstalować program z domyślnymi opcjami konfiguracyjnymi, czy może chcemy sami skonfigurować naszą instalację. Pamiętajmy jednak że aby móc wybrać Instalację specjalną, należy mieć zainstalowaną bazę danych z silnikiem Pervasive.

Po wybraniu instalacji typowej, dostajemy jeszcze komunikat u utworzeniu skrótu do programu na pulpicie.

Po kliknięciu dalej, potwierdzamy i rozpoczynamy instalację.

Pod koniec instalacji dostajemy jeszcze informację o możliwości zainstalowania integracji z modułem Finanse i Księgowość w celu ułatwienia przepływu danych. Aby go zainstalować należy uruchomić płytę instalacyjną i stamtąd uruchomić jego instalację.

Gdy klikniemy dalej, instalacja jest zakończona i możemy zaczynać pracę z programem.

Jeżeli jesteś zainteresowany instalacją Symfonii na serwerze wirtualnym, zapraszamy do naszego sklepu. Gdy nie wiesz jaką maszynę masz wybrać do swojego środowiska, zapraszamy do kontaktu przez nasz formularz kontaktowy, gdzie nasi pracownicy z chęcią pomogą wybrać dla ciebie najlepsze rozwiązanie.