Zmiana interwału modyfikacji hasła – Płatnik

Zmiana interwału wymuszenia zmiany hasła w programie Płatnik

Program Płatnik wymusza na nas zmianę hasła co określoną ilość dni. Co jednak kiedy chcemy aby program wymuszał zmianę hasła częściej bądź w ogóle jej nie wymagał?

Zmiana częstotliwości modyfikacji hasła nie jest niestety dostępna w samym programie. Aby modyfikować to ustawienie musimy edytować klucze w rejestrze systemowym. Ponieważ będziemy zmieniać wartości w miejscu kluczowym dla działania systemu, warto przed ich modyfikacją stworzyć kopię zapasową rejestru. Aby tego dokonać wchodzimy w Edytor rejestru

A następnie wybieramy opcję Eksportuj i zapisujemy plik w pożądanym przez nas miejscu

Po poprawnym wykonaniu kopii przechodzimy do określonych kluczy które w zależności od instalacji mogą znajdować się w podanych poniżej lokalizacjach:
– HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Asseco Poland SA\Płatnik\
lub
– HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Asseco Poland SA\Płatnik\X.XX.XX\Parametry
lub
– HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Asseco Poland SA\Płatnik\X.XX.XX\Parametry
gdzie X.XX.XX to numer wersji programu Płatnik.

W podanych lokalizacjach znajduje się klucz o nazwie LimitHasla który możemy zmodyfikować aby ustawić satysfakcjonującą nas wartość, na przykład wpisując 7, wymuszamy zmianę hasła co 7 dni, analogicznie wpisując 999 wymuszamy zmianę hasła co 999 dni.

Od teraz przypomnienie o zmianie hasła będzie wyświetlało się co ilość dni którą podaliśmy, eliminując problem z częstą zmianą.

Jeżeli potrzebują Państwo serwera do aplikacji Płatnik zapraszamy do naszej sklepu pod adresem https://sklep.nsix.pl lub formularza kontaktowego.