WEBCON jest platformą pozwalającą nam na budowanie aplikacji biznesowych . Umożliwia działom IT oraz projektantom aplikacji tworzenie rozwiązań w sposób zwinny i iteracyjny.
Platforma WEBCON BPS pozwala nam na tworzenie naszej własnej platformy wspomagającej obieg dokumentów, czy digitalizację i automatyzację procesów biznesowych. Dzięki temu rozwiązaniu możemy tworzyć aplikacje biznesowe bez kodowania przy użyciu rozwiązań takich jak: Microsoft SharePoint, Office 365 i Azure. Pozwala nam także na elastyczne i natychmiastowe dostosowywanie naszych aplikacji do zmieniających się nieustannie wymagań rynku. Dzięki temu rozwiązaniu możemy w łatwy sposób skrócić czas budowania i modyfikacji naszych aplikacji.

Licencjonowanie
WEBCON udostępnia darmową licencję dla swojej platformy, możemy z niej korzystać nawet w środowisku produkcyjnym, jednak ograniczeniem jest wielkość bazy danych – 10GB.
Wersje płatne można zakupić na dwa sposoby:
-Jako licencje na użytkownika (przykładowe ceny dostępne są na tej stronie),
-Jako licencje całościową za program (do kupienia po kontakcie z dystrybutorem).

Tworzenie aplikacji w platformie WEBCON odbywa się na zasadzie low-code, co w praktyce oznacza tworzenie aplikacji z gotowych części kodu, dzięki czemu nie potrzebujemy zespołu programistów do ich stworzenia. Ponadto każdy program możemy możemy na bieżąco modyfikować w taki sposób aby był jak najbardziej dostosowany do aktualnych potrzeb.

Rodzaje instalacji
Platformę WEBCON BPS możemy zainstalować a dwa różne sposoby:
-Z użyciem platformy SharePoint,
-W wersji Standalone – bez SharePoint,

W pierwszym scenariuszu platforma SharePoint działa jako serwer odpowiedzialny za wyświetlanie stron internetowych i komunikację z serwisami web, natomiast Portal BPS pełni rolę serwera aplikacji obsługującego żądania wysyłane przez użytkowników.

W drugim scenariuszu, sam Portal BPS pełni rolę serwera aplikacji oraz serwera wyświetlającego strony internetowe.

Którą wersję wybrać ?
Wybór wersji zależy jedynie od naszego upodobania. Wersja z Microsoft SharePoint to dodatkowa instalacja i konfiguracja, która przedłuża proces wdrożenia platformy. Jeżeli jednak nasz zespół jest przyzwyczajony do platformy Microsoftu, nie ma żadnych przeciwwskazań do jej używania.

Wymagania programowe platformy WEBCON w wersji 2019 to:
– .NET Framework w wersji 4.7 lub nowszej,
– .NET Core Hosting Bundle 2.0.9 lub nowszej,
– Microsoft SharePoint Foundation 2013 lub Microsoft SharePoint Server 2013/2016/2019*,
– Microsoft SQL Server 2012 lub nowszy (wymagany tryb pełnego wyszukiwania tekstowego),
– Środowisko Active Directory
* Niewymagany podczas instalacji typu standalone

Minimalne wymagania systemowe:
– System Windows Server 2012 R2 lub nowszy,
– Pamięć RAM: 12GB dla wersji Standalone, 8GB dla wersji z SharePoint Server,
– Procesor: 4 rdzenie, 64-bit dla obu wersji,
– Dysk twardy: 160GB dla wersji Standalone, 80GB dla wersji z SharePoint Server,

Jeżeli jesteś zainteresowany wprowadzeniem platformy WEBCON w swojej firmie i szukasz serwera wirtualnego, zapraszamy do naszego sklepu. W razie problemów z doborem odpowiedniej maszyny, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy a nasi pracownicy pomogą Ci w wyborze.