Po pobraniu i uruchomieniu instalatora, sprawdzi on czy dostępne są aktualizacje programu.

W moim przypadku została wykryta, dlatego klikam na przycisk Pobierz i zainstaluj… . Następnie przedstawiany jest nam wybór sposobu instalacji: standardowy, lub zaawansowany.

Jeżeli chcemy skonfigurować i ręcznie ustawić naszą instalację wybieramy opcję instalacja zaawansowana, natomiast jeżeli chcemy zainstalować cały pakiet wybieramy instalację standardową.

Po kliknięciu w opcję instalacja standardowa wyświetla nam się wybór programów które możemy zainstalować. Domyślnie wszystkie są zaznaczone do instalacji, jednak my chcemy jedynie Subiekta GT, dlatego odznaczamy pozostałe pakiety.

Gdy przejdziemy dalej, zapoznajemy się z licencją a następnie ją akceptujemy i rozpoczynamy instalację.

Najpierw na naszym systemie zostanie zainstalowany silnik bazy danych Microsoft SQL Server Express 2014, który będzie odpowiadał za składowanie danych naszej firmy, danych kontrahentów czy np. faktur.

W moim przypadku, podczas instalacji występował błąd podczas pobierania pakietu kompatybilności wstecznej z serwerem SQL 2005. Jeżeli nie zamierzamy przenosić bazy z silnika SQL 2005, możemy pominąć ten krok, natomiast jeżeli potrzebujemy, musimy zainstalować ten pakiet we własnym zakresie, ponieważ zasób internetowy z którego pobiera instalator nie jest już dostępny.

Dalej instalowany jest pakiet programów który wybraliśmy (w naszym przypadku Subiekt GT), a na końcu jeżeli zaznaczyliśmy opcję instalacji sterowników urządzeń zewnętrznych, są one także instalowane.

Po zakończeniu instalacji dostajemy komunikat, co zostało zainstalowane. Jeżeli instalacja przebiegła pomyślnie, powinien on wyglądać podobnie do tego:

Natomiast w moim przypadku, przez brak możliwości pobrania wstecznej kompatybilności wygląda to tak:

Po kliknięciu przycisku zamknij, możemy zacząć korzystać z zainstalowanego programu Subiekt GT.

Jeżeli poszukujesz serwera wirtualnego na którym możesz zainstalować system Subiekt GT, zapraszamy do naszego sklepu. W razie trudności z wyborem, skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy, a z chęcią pomożemy Ci dobrać odpowiednią maszynę dostosowaną do twoich potrzeb.