parralaxl1
parralaxl2
parralaxl3
parralaxm1
parralaxm2
parralaxm3
parralaxs1
parralaxs2
parralaxs3

Klastry serwerów, chmura obliczeniowa

topBG
Klastry serwerów wysokiej dostępności (HA) umożliwiające tworzenie prywatnych instacji maszyn wirtualnych - Private Cloud.
Dostępne konfiguracje hostów usługi Dedicated Cluster
CPU (max 2)
Intel Xeon E5-2620v4 2,5Ghz
Core/Thread
8C/16T
RAM
64/128/256
OS Storage
Local SSD RAID1
VM Storage
SAN
IP traffic
2x1Gb/s
Private VLAN
TAK
Cluster network
2 x 10Gb/s
RAM/CPU
1 CPU
2 CPU
64 GB
1499,-
1799,-
128 GB
1849,-
2149,-
256 GB
2499,-
2799,-
parralaxl1
parralaxl2
parralaxl3
parralaxm1
parralaxm2
parralaxm3
parralaxs1
parralaxs2
parralaxs3

Chmura obliczeniowa - zalety

Niższe koszty użycia - przy korzystaniu z rozwiązań chmurowych nie musimy inwestować w sprzęt czy oprogramowanie. Opłaty są naliczane tylko za użyte usługi. Bez konserwacji - wszystkie obowiązki konserwacji sprzętu stoją po stronie dostawcy usług. Niezawodność - duża sieć serwerów na całym świecie stanowi zabezpieczenie przed problemami technicznymi. Elastyczność - firma ma możliwość dostosowania środowiska chmury pod własne wymagania. Bezpieczeństwo - w przypadku chmur prywatnych zasoby nie są współdzielone z innymi użytkownikami, dzięki temu zwiększa się poziom bezpieczeństwa.

parralaxl1
parralaxl2
parralaxl3
parralaxm1
parralaxm2
parralaxm3
parralaxs1
parralaxs2
parralaxs3

Specjalizowane serwery dedykowane

Wysoka moc obliczeniowa i stabilna praca to najważniejsze cechy oferowanych przez nas serwerów klastrowych. Zapewniają one przede wszystkim niezależność i maksymalną swobodę w zarządzaniu. Dedykowane serwery można wykorzystywać zarówno do aplikacji biznesowych, baz danych, jak również innych specjalistycznych rozwiązań. Spośród proponowanych serwerów fizycznych o konfiguracji jedno lub wieloprocesorowej, użytkownik ma możliwość wyboru odpowiedniego dla siebie hosta w celu utworzenia dedykowanego klastra. Jeśli zaistnieje konieczność zmiany zasobów, użytkownik może wymienić dany host bez konieczności przerywania pracy maszyny wirtualnej i bez ryzyka utraty danych. Istnieje również możliwość rozbudowywania środowiska o kolejne hosty w przypadku potrzeby zwiększenia mocy obliczeniowej, a także dowolnej konfiguracji i rozszerzania storage każdego serwera. Do wyboru użytkownik ma 3 typy storage zróżnicowane pod względem zastosowań: Hybrid, Capacity oraz All-flash.

parralaxl1
parralaxl2
parralaxl3
parralaxm1
parralaxm2
parralaxm3
parralaxs1
parralaxs2
parralaxs3

Dobór serwerów
klastrowych

cluster_2_1 2+1
Usługa klastra serwerów pozwala na uruchomienie dedykowanego hosta wirtualizacji w klastrze wysokiej dostępności.
cluster_3_1 3+1
Prywatne środowisko chmurowe skalować można od 1 serwera klastrowego, dodatkową redundancję serwerów dostarcza NSIX Data Center.
cluster_n_1 n+1
W przypadku awarii jednego z fizycznych serwerów, jego rolę przejmie inna maszyna, która jest zawsze do dyspozycji w danym klastrze.
marks
Pełne HA
Środowisko wysokiej dostępności obejmuje pełną redundancję serwerów, prywatnych i publicznych sieci Ethernet oraz macierzy dyskowych.
marks
Backup / VM Snapshot
Serwery wirtualne posiadają domyślnie usługę backupu z retencją danych 3 dni z możliwością jej rozszerzenie do 30 dni.
marks
Elastyczny Storage
Możesz dowolnie konfigurować i rozszerzać storage każdego serwera. Do wyboru są 3 typy storage: Standard, Capacity, All-flash, które różnią się względem swoich zastosowań.
marks
Sieć prywatna 10 Gb/s
Wszystkie serwery wirtualne pracują w sieci prywatnej 10 Gb/s w obrębie klastra, dotyczy to również komunikacji sieciowej między hostami.

Chmura obliczeniowa - najczęstsze pytania

Chmura obliczeniowa (cloud computing) - to dostarczanie usług obliczeniowych przez Internet. Dzięki cloud computingowi możemy mieć stały dostęp do bazy danych, serwerów, sieci, aplikacji i innego typu oprogramowania. Korzystanie z chmur obliczeniowych niesie za sobą wiele plusów. Chmura obliczeniowa jest bardzo nowoczesną technologią, na którą decydują się coraz większe firmy jak Google, Amazon, Netflix czy Microsoft.

Wyróżnić możemy następujące typy chmur obliczeniowych:
● Chmura publiczna : tego typu chmury należą do zewnętrznych dostawców, którzy świadczą usługi udostępniają zasoby swojej chmury. W tym przypadku sprzęt, infrastruktura oraz oprogramowanie należą do dostawcy danej chmury. Aktualnie na rynku mamy kilku dużych dostawców chmury publicznej:
○ Microsoft,
○ Google,
○ Amazon
● Chmura prywatna : w tym przypadku sprzęt, infrastruktura oraz oprogramowanie należą do danej firmy. Zasoby chmury obliczeniowej używane są tylko przez wybranych użytkowników. Chmura prywatna posiada wiele korzyści, które posiada chmura publiczna, jest skalowalna i elastyczna. Dzięki temu, że jest prywatna uzyskujemy dużo wyższy poziom bezpieczeństwa i prywatności.
● Chmura hybrydowa : jest połączeniem chmury publicznej z prywatną. Chmura hybrydowa łączy najlepsze cechy chmury prywatnej i publicznej. Dzięki temu dane i aplikacje mogę być przenoszone pomiędzy dwoma różnymi chmurami.

Istnieje wiele korzyści korzystania z chmur obliczeniowych, np.: ● Wygoda korzystania z usług cloud computing,
● Optymalizacja kosztów,
● Łatwy dostęp do zaawansowanej technologii,
● Dostosowanie do indywidualnych potrzeb klienta indywidualnego/firmy,
● Bezpieczeństwo korzystania z usług.

W dużym skrócie istnieją trzy typy usług w chmurze, z których korzysta się najczęściej:
● Infrastruktura jako usługa - IaaS Infrastructure as a service: w tym przypadku użytkownik wynajmuję infrastrukturę czyli serwery, maszyny wirtualne, sieci oraz systemy operacyjne, płaci za nie zgodnie z rzeczywistym użyciem,
● Platforma jako usługa - PaaS Platform as a service: w tym przypadku udostępniane jest przez dostawcę środowisko pracy. Tego typu usługa skierowana jest do programistów.
● Oprogramowanie jako usługa - SaaS : w tym przypadku usługa dostarczana jest za na żądanie na podstawie subskrypcji. Dostawca chmury zarządza całym sprzętem i oprogramowaniem.

parralaxl1
parralaxl2
parralaxl3
parralaxm1
parralaxm2
parralaxm3
parralaxs1
parralaxs2
parralaxs3

Rozpocznij już teraz

1. Wybierz serwer klastrowy

Spośród dostępnych serwerów klastrowych, 1 lub 2 procesorowych, wybierz odpowiednią konfigurację dla swoich potrzeb. W przypadku konieczności zmiany zasobów możesz wymienić danego hosta bez przerw w działaniu serwerów wirtualnych oraz bez ryzyka utraty danych.

2. Uruchamiaj serwery wirtualne bez limitów

Otrzymujesz wszystkie zasoby serwera klastrowego do wyłącznego użytku. Ilość maszyn wirtualnych jakie uruchomisz nie jest w żaden sposób limitowana. Administracja klastrem serwerów oraz zapewnienie dodatkowych mocy obliczeniowych w celach redundancji realizowana jest przez NSIX Data Center.

3. Skaluj architekturę

Możesz skalować środowisko o kolejne hosty jeżeli zależy Ci na większej mocy obliczeniowej (CPU/RAM). Storage wysokiej dostępności oferujemy w 3 rodzajach i dostosowanych pojemnościach. Do każdego serwera wirtualnego możesz dokupić publiczny adres IPv4

1. Specjalizowane serwery klastrowe
Zastosowane serwery to wyłącznie urządzenia klasy Enterprise, przystosowane do pracy ciągłej pod dużym obciążeniem przez 24 godziny na dobę. Korzystamy z markowych rozwiązań DELL/EMC w celu osiągnięcia maksymalnej niezawodności i wydajności usług.
kluster
Każdy z serwerów tworzących klastry obliczeniowe wyposażony jest maksymalnie w 2 CPU oraz 256 GB RAM. Dodatkowo, serwery posiadają sieć 1 Gbe i 10 Gbe do Internetu lub sieci wewnętrznej. Dostęp do zasobów dyskowych realizowany jest poprzez Fibre Channel HBA. Infrastktura sieciowa oraz zasoby dyskowe są w 100% redundantne, tzn. posiadająca co najmniej 2 niezależne trasy fizyczne.

2. Fibre Channel Storage Area Network
Performance All-Flash
ikona-flash
Performance All-Flash storage charakteryzuje się możliwością uzyskania najwyższych przepustowości oraz minimalnego czasu dostępu do danych.
Hybrid
ikona-hybrid
Hybrid storage wykorzystywany jest do ogólnych zadań biznesowych wymagających stale wysokiej wydajności.
Capacity
ikona-hdd
Capacity storage zaprojektowano do przechowywania dużej ilości danych.
Storage posiada zaimplementowany mechanizm MPIO w celu jednoczesnego dostępu do danych różnych serwerów. Wszystkie dane replikowane są na inne systemy pamięci masowych w celu maksymalizacji bezpieczeństwa przechowywanych danych. Udostępniany jest w formie block device dla wszystkich instancji serwerowych jednocześnie należących do klastra obliczeniowego.
klaster dyskowy
Zastosowane dyski to wyłącznie urządzenia klasy Enterprise SAS HDD lub SSD (Flash). Dyski te charakteryzują się wysokim wskaźnikiem MTBF wynoszącym do 2 mln godzin bezawaryjnej pracy oraz bardzo krótkim czasem dostępu do danych, nawet pod dużym obciążeniem.

3. Sieć Ethernet wysokiej dostępności
2x
1 Gbe
sieć publiczna

2 oddzielne połączenia fizyczne 1 Gbe serwera do redundantnych switchy Ethernet.

2x
10 Gbe
sieć prywatna

Sieć klastra obliczeniowego 10 Gb/s wykorzystywana do komunikacji między hostami.

IPV4
/29
adresacja publiczna

IPv4 / IPv6 Adresacja publiczna Do każdego serwera wirtualnego można przypisać publiczny adres IPv4

parralaxl1
parralaxl2
parralaxl3
parralaxm1
parralaxm2
parralaxm3
parralaxs1
parralaxs2
parralaxs3

Skalowalność i ochrona architektury

W trosce o jak najlepsze zabezpieczenie architektury, wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania technologiczne gwarantujące wysokie bezpieczeństwo użytkowania. Udostępniane w formie usługi oprogramowanie komercyjne Altaro oferuje użytkownikowi możliwość samodzielnego tworzenia kopii zapasowej maszyn wirtualnych poprzez dedykowany interfejs w formie aplikacji webowej. Narzędzie Altaro VM Backup to szybkie, przystępne oraz wydajne rozwiązanie, które zostało opracowane specjalnie dla sektora SMB. Usługa dedykowanych klastrów obliczeniowych pozwala na łączenie wielu hostów wirtualizacji, przy czym minimalna konfiguracja obejmuje dwa serwery fizyczne, rekomendowana to trzy hosty. Oferowane przez nas serwery dedykowane pracują również w systemie, który w przypadku awarii jednego serwera uruchamia inną maszynę zastępczą, nieustannie działającą w danym klastrze. Dzięki temu użytkownik może bez przeszkód kontynuować wykonywanie zadań.
backup
Altaro Backup
Chroń swoje środowiska serwerowe przy pomocy Altaro VM Backup. Jest to szybkie, przystępne oraz wydajne narzędzie, opracowane specjalnie dla sektora SMB. W NSIX Data Center każdy serwer otrzymuje obowiązkowy backup z użyciem komercyjnego oprogramowania bez dodatkowych opłat.
Wspierają nas technologie:
intel logo dell logo
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.
x zamknij ten komunikat